O sobie
Aktualności
O rodzinie
O Bohosiewiczach
Ormianie Polscy
Nasze wyprawy
Pupilek kot
Galeria
Ważne adresy
Ciekawe adresy
Kontakt
Po prostu
Nieaktualności

Barbara żona Andrzeja

Od początku chciałam mieszkać w Krakowie...

Jestem ostrołęczanką, zamieszkałą w Krakowie od 1974 r.

Studiowałam na Politechnice Warszawskiej, w Instytucie Elektrotechnicznym w Petersburgu, w Akademii Górniczo-Hutniczej (inż. automatyk 1976) i Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (mgr 1991).

Przez wiele lat uczyłam matematyki w Szkole Podstawowej nr 113 na os. Azory w Krakowie. Praca nauczycielki była moim przemyślanym i prawdziwym wyborem. Zdjęcia poniżej, to już historia, ale zawsze mi bliska.

kl.8d-20.06.1998


Do moich wielu zainteresowań należy turystyka. Starałam się przekonać do niej moich uczniów i ich rodziców. Organizowałam dla nich wiele wycieczek w moje ukochane Tatry Polskie i Słowackie i inne okolice Polski Południowej - wszystkie wyprawy pod hasłem "Czas wolny inaczej". Uważam to za bardzo ważną i skuteczną formę pracy wychowawczej.

Jedna z wielu wycieczek na Słowację

Od 1997 do 2000 roku byłam wychowawczynią wspaniałej klasy. Łączy nas wiele wspomnień ze wspólnych spotkań i wyjazdów. Z przyjemnością wspominam moją klasę 6b i oglądam ich buzie na ostatnim klasowym zdjęciu. Od września 2000 byłam wychowawczynią nowej klasy, z którą mieliśmy wiele wspaniałych pomysłów i przeżyć. Niestety, nieubłagany los sprawił, że z moją 5c rozstaliśmy się i nie udało się nam razem ukończyć Szkoły 113 - szkoda. Ale ślad pozostał.

Przez wiele lat organizowałam szkolne wycieczki do trzech stolic (ostatnia w 1999). Byliśmy w Wiedniu, Bratysławie i Budapeszcie. Chciałabym jeszcze do nich wrócić.

Rodzinnie też nie próżnujemy i jeśli tylko czas i kieszeń pozwala staramy się jak najwięcej zobaczyć. W marcu 2001 udało mi się odbyć wspaniały wyjazd do Włoch, być w w Rzymie i w Watykanie, gdzie największym przeżyciem było spotkanie z Ojcem Świętym.

Pragnąc służyć ludziom z mojego środowiska zawodowego, od 1983 jestem aktywnie działającym członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. W okresie 1983-94 byłam Prezesem Zarządu Oddziału ZNP w dzielnicy Kraków-Krowodrza. Ten okres w moim życiu dał mi wiele doświadczeń społecznych i organizacyjnych, a szczególnie wyczulił na ludzką krzywdę i konieczność wzajemnej pomocy. Od jesieni 2001 wróciłam do pracy w Związku Nauczycielstwa Polskiego, nadal jestem prezesem Oddziału, ale też przybyło mi nowych obowiązków jako wiceprezes Zarządu Okręgu Małopolskiego i członek Zarządu Głównego ZNP.


Pikieta ZNP pod Sejmem "W obronie polskiej oświaty" - 23.05.1992


Skromny początek strony Zarządu Oddziału ZNP Kraków-Krowodrza
Strona Zarządu Okręgu Małopolskiego ZNP
Tu chcę pokazać różne zdjęcia
Tu będzie coś dla Marleny
 
 
Copyright © 2001 Andrzej Bohosiewicz.